Jubilejní 20. hasičská pouť na Svatém Hostýně

12.05.2013 21:14

Na jubilejní dvacátý ročník hasičské pouti na Svatém Hostýně dorazilo kolem sedmi tisíc lidí. Významný den oslavily hasičské sbory z okolí i zástupci ze zahraničí. Na Hostýn přijeli dobrovolní hasiči ze Slovenska, dva sbory z Chorvatska a polská delegace z příhraniční oblasti.

Po odbití desáté hodiny vyrazil od hasičského památníku průvod směrem k bazilice Nanebevzetí Panny Marie. Po krátkém přivítání a představení hostů byla pod vedením arcibiskupa Jana Graubnera zahájena mše svatá.

„Letos se na Svatém Hostýně sešlo asi sto sedm praporů. Sedm z nich bylo požehnáno po ukončení mše," vysvětlil za organizátory Josef Juráň.

Arcibiskupovi byla také od krajského sdružení hasičů předána památná medaile 
k desátému výročí svého založení.

Bylo to pěkné setkání, při kterém se vzpomenulo na zesnulé členy dobrovolných hasičů a poděkovalo za náročnou práci hasičů pro spoluobčany a celou veřejnost. Na Floriánskou pouť jsme se vypravili již v 8 hodin ráno v plně obsazeném 9 místném hasičském autě, za krásného počasí a příjemné atmosféře jsme si pouť krásně užili.