Ostatky v režii hasičů

11.02.2013 21:04

Letošní Ostatky proběhly poměrně brzy a to v sobotu 9. února. Příprava na ně však probíhala již delší dobu předem. Ani sobotní mrazivé ráno neodradilo spoustu příznivců a hezkých masek. Těch bylo i v letošním roce poměrně hodně. Celkový počet účastníků 33 masek a čtyři muzikanti. Něco málo před devátou hodinou, vyšel rej masek v doprovodu živé kapely, vedenou místním rodákem Jardou Mikušem. V průvodu jsme mohli shlédnout, např. samozřejmě medvěda, kterého někdy jen stěží zvládal vést místní hasič,  dále daňového poradce, HELE a JŮ,  také se hledal rymický talent 2013. Kvalitní šlapané zelí, nabízel místní zelinář CHOSÉ.  Průvod dále zpestřovali, cikánka, policajti, kašpárci, rybář, záchranná služba, věštkyně, krteček a dokonce i stará stařenka poctila tento průvod svou účastí a ještě spoustu dalších masek, včetně našich dětí. V poledne jsme měli v místním Bistru nachystanou svačinku a možnost nabrat sílu do druhého kola. Tak jsme v pohodě obešli celou dědinu a ve zdraví jsme vše zvládli. Děkuji všem, kteří si připravili masku a také těm, včetně muzikantů, kteří se podíleli na tom, aby letošní ostatky zdárně dopadly.    fj.